edukacja

AKCJA LATO

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI W WIEKU OD 7 DO 12 LAT NA ZAJĘCIA  W RAMACH AKCJI LATO DO CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ SOLVAY. ZAJĘCIA ODBĘDĄ SIĘ W DNIACH 03-20.07.2018 R. W GODZINACH 10:00 – 14:00.

/

Temat przewodni tegorocznej edycji Akcji Lato to „Podróże po kulturze”.

W programie:

– warsztaty kulinarne, w ramach których uczestniczy przeniosą się w podróż do słonecznej Italii, a tam dzieci…

Zobaczą jak własnoręcznie zrobić makaron. Będą miały okazje poeksperymentować z bawieniem makaronu na różne sposoby.

Uwielbiają pizzę. Powszechnie uważana jest za niezbyt zdrowy produkt, nie musi jednak tak być. W ramach warsztatu przygotujemy pizzerinki w zdrowej odsłonie. Ciasto upieczemy z pełnoziarnistej mąki, wykorzystamy też różnorodne warzywa, a wszystko po to by pizza dostarczyła dzieciom duże ilości witamin i składników mineralnych.

– warsztaty techniczno- plastyczno „Sklepik z pamiątkami”

– warsztaty podróżnicze, prowadzenie: Poznajemy Świat, tematy:

„Czerwona Wyspa Madagaskar”- na warsztatach dzieci będą miały okazję: zajrzeć do malgaskiej wioski i obejrzeć malgaskie domki w buszu; bawić się w rytm malgaskiej piosenki „Salama Salimina”; zagrać na instrumentach przywiezionych z Madagaskaru (bęben, gitara – valiha, grzechotki) i popatrzeć przez tradycyjną drewnianą maskę; dowiedzieć się, jak rośnie wanilia, cynamon i goździki oraz powąchać te przyprawy; potrzymać w ręce jako krokodyla i owoc baobabu; wykonać własnoręcznie piłkę, jaką bawią się dzieci na Madagaskarze; pomalować twarze na wzór mieszkańców wyspy Nosy Be należącej do państwa Madagaskar.

„Przez Tybet i Himalaje”– na warsztatach dzieci będą miały okazję: zagrać na dzwonkach tybetańskich, gongu i śpiewającej misie; spróbować zdrową herbatkę tybetańską z imbirem i cytryną; dowiedzieć się, jak żyją ludzie wysoko w górach oraz kim są buddyści; przymierzyć stroje z Nepalu i Tybetu; podyskutować o tym, czy yeti istnieje naprawdę.

„W Krainie Wulkanów”–  na warsztatach dzieci będą miały okazję dotknąć prawdziwej lawy z kilkunastu wulkanów (między innymi z włoskiej Etny, z Arenal w Kostaryce, La Concepcion z Nikaragui, czy polskiej Ostrzycy); dotknąć i powąchać siarki z krateru Nissiros z Grecji i błota z El Totumo w Kolumbii; odkryć, jak „działa” wulkan,uczestnicząc w 2 eksperymentach obrazujących wybuch wulkanu i wypływającą lawę; dowiedzieć się, gdzie w Polsce spotkamy wulkany i czy one jeszcze wybuchną.

– wycieczka do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema;

– warsztaty techniczne Skrzynia skarbów;

– warsztaty plastyczne;

– zabawy kreatywne;

– warsztaty techniczno- plastyczne „Zatrzymane w kadrze- słoneczne wspomnienia”;

– zwiedzanie wystawy „Stambuł. Dwa światy, jedna miasto.”, oraz warsztaty KARAGÖZ – czyli tradycyjny turecki teatr cieni, a zarazem imię głównej postaci występującej w nim. Razem z uczestnikami przygotujemy figurki-szablony, przy pomocy których odegramy spektakl;

– wycieczka do Wiosek świata, w których we wnętrzu tipi uczestnicy warsztatu odkrywają kulturę Indian, poznają ich dzieje, sztukę, tradycyjne symbole i wybrane rytuały. Oprócz wiedzy, młodzi podróżnicy zdobywają także liczne sprawności. Cztery plemiona ścigają się w różnych konkurencjach, ćwicząc się jednocześnie we współzawodnictwie, przestrzeganiu reguł, umiejętności wykorzystywania wiedzy w praktyce;

– rysowanie kolorowym piaskiem;

– wytwarzanie papieru czerpanego, farbowanego naturalnymi barwnikami, ozdabianego suszonymi roślinami;

– gry i zabawy.

Koszt: I turnus 3-6.07 /60 zł, II turnus 9-13.07 /75 zł, III turnus 16-20.07 /75 zł

 Honorujemy Krakowska Kartę rodzinną 3+ oraz Krakowską Kartę Rodziny z  Niepełnosprawnym Dzieckiem. Osobom posiadającym KKR3+ oraz Kartę „N” przysługuje 50% zniżki.
Przed wpłatą prosimy o kontakt w celu uzupełnienia numeru KKR3+ i Karty „N”

Zapisów na Akcję Lato można dokonywać osobiście w biurze lub za pośrednictwem strefy zajęć – internetowego systemu zapisów (https://www.strefazajec.pl/company/CK-Podgorza-id767.html/is_workshop/0/branch_id/84)

WARUNKI UCZESTNICTWA W AKCJI LATO:

Warunkiem uczestnictwa w Akcji Lato jest uiszczenie opłaty za zajęcia oraz wypełnienie Karty Uczestnictwa (Karta dostępna w biurze). Wpłat prosimy dokonywać gotówką w biurze CSW Solvay, lub przelewem na nr konta bankowego Centrum Kultury Podgórza: 34 1240 4432 1111 0010 7756 0558(tytułem: CSW Solvay, imię i nazwisko, Akcja Lato 2018).