edukacja

AKCJA LATO

Jak co roku zapraszamy dzieci od 7 do 12 lat , które jeszcze nie wyjechały na wakacje,  do CSW Solvay, aby ciekawie spędziły czas.

/

Poniżej znajdziecie Państwo propozycje zajęć, jakie przygotowaliśmy na dwa pierwsze tygodnie lipca. Może zdarzyć się, że w programie  wystąpią modyfikacje, ale o tym będziemy informować na bieżąco. W przypadku podróży MPK, wstępów, biletów i tym podobnych opłat, będzie prosili Państwa o ich pokrycie. Udział w samych zajęciach jest bezpłatny.

Zajęcia odbywały się będą godzinach 10.00-14.00.

Zapraszamy do zapisów!

 

 AKCJA LATO W CSW SOLVAY 2017

3.07

„Podkładka pod gorący garnek”. Białą, błyszczącą płytkę ceramiczną podklejamy korkiem. Nanosimy wzór niezmywalnym pisakiem. Malujemy następnie płytkę ultramarynową, odporną na ścieranie farbą do ceramiki inspirując się oryginalnymi wzorami płytek i naczyń holenderskich.

„Fantastyczne ptactwo – rajskie ptaki”. Kolorowanka dywanowa. Wielkoformatowa kolorowanka 4 x 4 m, bardzo drobiazgowa, z uwzględnieniem detali. Malujemy farbami temperowymi, pastelami, kredkami. Praca zbiorowa.

 

4.07.

Wyjście do MOCAKu na wystawę „Sztuka w sztuce”, oprowadzanie i warsztaty plastyczne w galerii.

 

5.07.

„Warsztaty z grafiki” czyli letnie pomysły, wakacyjne przygody. Na styropianowej planszy wytłaczamy wcześniej zaprojektowany wzór. Robimy odbitki farbą drukarską.

„Ogród ziołowy”. Malujemy ceramiczne doniczki, siejemy ulubione zioła. Doniczkę bierzemy do domu by pielęgnować sadzonki.

 

6.07

„Gazetowy kolaż – wytnij, przyklej”. Praca zbiorowa. Duży portret 4 x 4 m –  wyklejamy wycinkami z gazet.

„Uszyj sobie pluszaka”. Projektujemy i wykrawamy proste płócienne postacie. Zszywamy na maszynie, wypychamy watoliną i ozdabiamy kolorowymi aplikacjami: cekiny, guziki, pompony itp.

 

7.07

Wyjście do Ogrodu Botanicznego, warsztaty botaniczne, oprowadzanie, spacer, prace plastyczne w plenerze – rysunki botaniczne wybranych gatunków roślin.

 

10.07.

„Kamienna buzia”. Malujemy na kamieniu twarz farbami akrylowymi. Portret mamy, taty, babci, kota, psa  tp.

„Zabawny napis, śmieszny szablon na mojej  torbie”. Wycinamy szablony, odbijamy je na bawełnianych torbach.

 

11.07

Wyjście do  Muzeum Inżynierii Miejskiej

 

12.07.

„Odcisk dłoni”. Z kolorowej masy solnej przygotowujemy placki do odcisków pamiątkowej ręki, dekorujemy koralikami, cekinami i innymi kolorami masy.

„Błyszcząca płytka CD”. Z płyty wykonujemy różne postacie: ślimaki, rybki, ludziki itp. przez doklejenie elementów z kolorowego papieru, bibuły, wstążek, gotowych elementów

 

13.07.

„Malowidło podłogowe – kolorowy parking”, malowidło wielkoformatowe na podjeździe Solvay.

 

14.07.

Wyjście do Muzeum Etnograficznego, zwiedzanie, warsztaty plastyczne, plastelinowe kompozycje inspirowane sztuką ludową, wycinanki ludowe.

 

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z naszych letnich szaleństw