edukacja

AKCJA ZIMA

W dniach 30 stycznia – 3 lutego w godzinach 10.00-14.00 zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat.  Zajęcia są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona.

Prosimy aby dzieci miały ze sobą ubranie ochronne, które może ulec zabrudzeniu oraz buty na zmianę i drugie śniadanie.

Czekamy na Was! Więcej informacji pod numerem telefonu: 12 266 98 12 , 12 268 20 38 lub  pod adresem: biurosolvay@gmail.com

W programie :

– warsztaty literacko-teatralno-kulinarne z Joanną Krzyżanek

JOANNA KRZYŻANEK – Ma czarne włosy przypominające druciki, niebieskie oczy i kilka pięknych zmarszczek na czole. Jest miłośniczką liter i gałgankowych gąsek. Pisze opowiastki, rymowanki i listy do przyjaciół. Lubi biegać nad rzeczką, podróżować pociągiem, siedzieć w kawiarence, czytać książki, pić herbatę z różaną konfiturą, podziwiać kolorowe cynie, zbierać kasztany, obserwować krople deszczu spływające po dachówkach i łapać śniegowe płatki. Jest właścicielką kremowej komody, czarnego roweru w stokrotki, glinianego dzbanuszka i starego widelca, który dostała od babci Cecylii na trzecie urodziny. Nie lubi stłuczonego szkła, brudnych podłóg, drzwi z nowoczesnymi klamkami, wind, komarów, muszek owocówek. Potrafi uszyć z gałganków gąskę, policzyć poziomki na tarcie, zrobić ciasto z marchewek, lemoniadę z zielonej pietruszki i sorbet z malin. Prowadzi warsztaty literackie, ortograficzne, gramatyczne, plastyczne, teatralne  i kulinarne. Spotyka się z dziećmi w bibliotekach, pracowniach, przedszkolach i szkołach.

 

– Zimowa Akademia Małgorzaty.  Prowadzenie MAŁGORZATA WIELEK-MANDRELA

  • „Podkładka pod gorący garnek”. Inspiracja pochodzi od oryginalnych  wzorów płytek i naczyń
  • „Interpretacja dzieła malarskiego”, analiza obrazu i próby przełożenia na pracę plastelinową na desce.
  • „Fantastyczne ptactwo – rajskie ptaki”. Kolorowanka dywanowa. Wielkoformatowa kolorowanka.
  • „Gazetowy kolaż – wytnij, przyklej”. Praca zbiorowa. Duży portret.
  • „Uszyj sobie pluszaka”. Projektujemy i wykrawamy proste płócienne postacie.
  • „Poduszkowe stwory” ozdabiamy poduszki.
  • „Karnawałowy smok z balonów”