koncerty

SOLVAY NOCĄ – SOULBAY / INA WEST

26 października o godzinie 20.00  zapraszamy na 8 odsłonę projektu Solvay Nocą. 

/

INA WEST tworzy transową, nowofalową elektronikę z elementami folku i jazzu. Autorka muzyki i tekstów, łącząca minimalistyczny chłód brzmienia wczesnego Depeche Mode z koncertową energią Die Antwoord. W wydaniu na żywo, wraz z zespołem serwuje mariaż klasycznego instrumentarium (perkusja, skrzypce, syntezatory, gitara basowa, ukulele), tanecznego bitu i surowych, wokalnych harmonii. 

Debiutancki album wydała pod pseudonimem Cosovel (2015), ma na swoim koncie występy na największych festiwalach w Polsce (Tauron nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival) i za granicą (The Great Escape (UK), Reeperbahn (DE), MENT (SLO), Mu:Con, Zandari (KOR)).

W tej odsłonie na scenie podczas koncertów towarzyszą jej:

** Magdalena Laskowska (skrzypce, syntezatory, ukulele, wokal) – główne skrzypce grające m.in. z Ralphem Kamińskm i The Dumplings Orkiestra

** Jakob Kiersch – (perkusja, syntezatory, wokal) znany z projektów: Alphaville, Godz of Blitz, Julia Marcell

***

SoulBay to muzyczna podróż w czasie, przenosząca słuchaczy w przestrzeń, gdzie każdy odnajduje cząstkę siebie. Repertuar duetu zawiera unikalne interpretacje, od energetycznej muzyki soulowej, popularnej, ballad jazzowych, aż do bluesa i rocka. Wokalna ekspresja i wrażliwość Kai, w połączeniu z wirtuozerskimi partiami gitarowymi Jacka, tworzą nastrój, przyciągający publiczność niezależnie od wieku i upodobań muzycznych.

Kaja Karaplios to wokalistka i kompozytorka, wykładowca Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalnej, absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Występuje na scenach polskich i europejskich od 20 lat. Jako solistka brała udział w projektach z udziałem orkiestry symfonicznej: Michael Jackson Symfonicznie, Whitney Houston Symfonicznie oraz Muzyczny Życiorys Franka Sinatry. Współpracuje ze znanymi artystami polskiej sceny muzycznej.
Jacek Korohoda swą karierę muzyczną rozpoczął w latach 80tych. Jest dwukrotnym laureatem ogólnopolskich konkursów na kompozycję. Jako gitarzysta współpracował z Big Bandem Jaszczury (lata 90te), Prowizorką Jazz Band (kilkukrotny zwycięzca plebiscytu Jazz Top, udział w wiodących festiwalach europejskich), Markiem Grechutą, Agnieszką Chrzanowską, Michałem Zabłockim, Beatą Rybotycką, Włodzimierzem Korczem, Jarosławem Śmietaną, Billy Neal’em (Australia), Z-Star (Wielka Brytania, laureatka ‘Brit Award’) i wieloma artystami polskimi. Nagrał ponad 20 płyt, w tym cztery albumy autorskie oraz kilkadziesiąt programów telewizyjnych.


Bilety w cenie 25 i 15 PLN do nabycia za pośrednictwem strony internetowej www.ckpodgorza.pl  lub w kasie przed koncertem.