spektakle

KOCIAKU PRZYJEŻDŻAJ…

24 i 25 listopada o godzinie 19, zapraszamy na spektakl  „Kociaku przyjeżdżaj czyli Villas story” w wykonaniu Teatru MIST. 

/

—————————————

Bilety w cenie 30 zł. Bilety z kartą Podgórze w Kulturze lub Kartą Seniora: 20 zł.
Bilety do nabycia za pośrednictwem strony internetowej ckpodgorza.pl , osobiście w Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13) lub  w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay.

Rezerwacja biletów: tel. 12 656 36 70 wew. 30

—————————————

 

Violetta Villas, wielka diwa polskiej estrady, była prywatnie krucha i bezbronna.  Jej historia to pasmo zdumiewających sukcesów i porażek. Utalentowana  i kreatywna scenicznie rzucała publiczność na kolana, jednak zupełnie nie radziła sobie w codziennym i osobistym życiu.

Gdy w 1988 roku wyruszyła do Ameryki, by spełnić marzenie o stabilizacji życiowej, cała Polska wstrzymała oddech. Jednak monotonne życie u boku biznesmena Teda Kowalczyka, z dala od bliskich, okazało się dla niej zbyt trudnym wyzwaniem.

Sztuka „Kociaku przyjeżdżaj, czyli Villas story”, oparta na biografii artystki, jest opowieścią o osobistych porażkach i samotności gwiazdy, która mimo fenomenalnych zdolności wokalnych stała się ofiarą życiowej niezaradności, ludzkiej głupoty i skorumpowanego polskiego show biznesu. Bożena Gałczyńska- Szurek na przykładzie losu artystki ukazuje w swojej sztuce jak trudno osiągnąć popularność i sukces,  ale przede wszystkim,  jak trudno później  z tym żyć.

 

Autor sztuki: Bożena Gałczyńska-Szurek

Reżyseria:  Stanisław Michno

Scenografia:  Stanisław Jazgar

Kostiumy: Anna Gorgoń

Opracowanie piosenek Violetty Villas:  Piotr Stopa

Wykonanie: Trio Beethovenowskie z Zamościa    

Występują:

W roli Violetty Villas – Monika Rutkowska

oraz

Mateusz Kuśmierek ,  Marek Wolny, Maria Jazgar , Róża Janas, Marek Jędrzejczyk , Tomasz Gąsior