wystawy

BO NIE BO

W dniach 9.03 – 3.04 w Galerii Głównej naszego Centrum prezentujemy wystawę malarstwa Pawła Zabiciela.

/

Na wystawie znajdują się obrazy przedstawiające świat przyrody. To spojrzenie w bliską, czasem niedostrzegalną gołym okiem przestrzeń, oraz spojrzenie w daleki plan pejzażu, podzielonego linią horyzontu. Idea stara jak świat, że wszystko składa się z elementów, atomów czy innych cząstek elementarnych, inspiruje autora do tego, by obraz rozbić na wiele części, wyjąć je z dotychczasowego kontekstu i zestawić w nowych relacjach przestrzennych i przedmiotowych.

Znamienny dla wystawy jest obraz modułowy pt. „Drzewo”. Kompozycja składa się z kilkudziesięciu obrazów i obecnie prezentowana jest w układzie początkowym, można określić, że jest w fazie ”zerowej”. To jest moment, w którym pojawia się możliwość przekomponowania obrazu, a tym samym uformowania przestrzeni na nowo. Każdy obraz może być tradycyjnym, autonomicznym przedstawieniem, a jednocześnie może być w zależności z innymi, tworząc szerszą wypowiedź malarską. 

Sublimacja

 

Paweł Zabiciel – Urodził się w 1977 roku w Pszczynie. W 2003 roku ukończył Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Uprawia malarstwo, rysunek, jak również zajmuje się wytwarzaniem ceramiki ozdobnej. Brał udział w kilku wystawach zbiorowych.

 

Fotorelacja z wernisażu

„ART/o sztuce” o wystawie