wystawy

CHILD INSIDE

W dniach 14.06-28.07.2017 zapraszamy na wystawę fotografii Bartłomieja Krężołka

/

Ekspozycja prezentowana w Galerii Głównej CSW Solvay prezentuje prace z dwóch autorskich cykli fotograficznych.

‘Child Inside’ to eksploracja rzeczywistości postrzeganej przez dziecko. Świat z pogranicza realizmu i fantazji, prawdy i fałszu. Mały człowiek odkrywa świat, przeżywa zachwyt, przerażenie, zdziwienie. Fotografie przenoszą nas do czasu wczesnej młodości. Budzą z letargu wspomnienia i marzenia o wewnętrznym dziecku, pytając czy ono tam jeszcze jest?

„Pochylam się nad pojedynczymi momentami, które zawieszają mojego bohatera ‘w próżni’ i tworzę z tych migawek obraz jego świata. Świata po części też mojego.”

Cykl fotografii ‘it’ to fotograficzne poszukiwanie nieuchwytnego, nienazwanego elementu rzeczywistości – światła, dźwięku, zapachu, emocji w codzienności przez którą płyniemy. Elementu, który decyduje o tym, że to co zwykłe, nudne,

dobrze znane rozbłyska na milisekundę nowym znaczeniem, ujawnia własną skrywaną prawdę, wprowadza inny wymiar do materialnego świata.

„Kolekcjonuję próby zanurzenia się w odmęcie świadomości równoległej, którą współczesna cywilizacja spycha na pogranicze niedojrzałości i dziwactwa. Chwytam te obrazy, układam je i nie pozwalam im odejść.”

Bartłomiej Krężołek (1977) zawodowo związany z finansami. Potencjał twórczy alokuje w sztuki wizualne, fotografię i design. Działa w kolektywach fotograficznych. Prowadzi komercyjne projekty fotograficzne.

„Fascynuje mnie odkrywanie momentów rzadkich, takich do których ma dostęp tylko medium fotograficzne. Nie poszukuję spektakularnych sytuacji lecz zwykłych chwil, stanów podświadomej rejestracji rzeczywistości, która przez nas przepływa.”

 


 

 

fot. Bartłomiej Krężołek