wystawy

INTYMNOŚĆ NATURY

W dniach 9 – 15.01.2018 w Galerii Promocyjnej naszego Centrum prezentujemy wystawę fotograwiur Magdaleny Warzechy

/

Wystawa „Intymność natury” to swoisty powrót do początków istnienia. To świat pełen falujących kształtów, wyłaniających się z niebytu struktur i form. 

Ekspozycja składa się z 12 heliograwiur prezentujących rośliny ujęte w abstrakcyjne formy. Dla autorki proces powstawania prac był swego rodzaju ucieczką od digitalizacji współczesnego świata, a także próbą zdefiniowania pojęcia fotograwiury. Czy technika ta jest bardziej graficzna, czy fotograficzna? Jaki wpływ na efekt końcowy ma wybrany motyw przewodni?

Kwiaty w różnych fazach wzrostu, kwitnące, zasychające… Ich formy, delikatne, a jednoczesnie bardzo graficzne stanowiły dla autorki główna inspiracje. Wartością nadrzędną prezentowanych obrazów jest detal. To, co stanowiło do tej pory jedynie część pewnej całości – staje się pierwszoplanowe, nabiera odrębnego znaczenia. Oderwanie od konkretnych przedstawień oraz skupienie na formalnych wartościach nadaje pracom intymności.

 

Magdalena Warzecha – urodzona w 1993 r. w Starachowicach. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W trakcie studiów przebywała na pobycie stypendialnym w Ecole Superieure d’art. Des Pyrenees we Francji. Laureatka nagród, autorka dwóch wystaw indywidualnych i uczestniczka wielu ekspozycji zbiorowych.

 

fotorelacja z wernisażu