wystawy

JEDNA TRZECIA

W  dniach 9.02-6.03 w Galerii Głównej CSW Solvay prezentujemy wystawę malarstwa Aguli Swobody.

/

JEDNA TRZECIA to pokaz obrazów i kolaży inspirowanych snem, Dla Aguli Swobody sen to 1/3 życia. Ważne historie i informacje, przekazywane bardzo indywidulanym kodem językowym śnącego. Malarstwo Aguli Swobody możemy nazwać realizmem magicznym.
Jest w jej obrazach nawet więcej magii niż realizmu. Obrazy i kolaże inspirowane snem, który stanowi 1/3 naszego życia, są czasowym przemieszczeniem się do zwierzęcego ciała które pozwala na uporządkowanie własnego życia. Na zrozumienie sytuacji, dzięki którym łatwiej jest znaleźć odpowiedź i zapanować nad rzeczywistością.

Podczas wernisażu artystka planuje zaaranżować w części galerii małe miejsce spotkań na dwa fotele, gdzie można porozmawiac o snach. Będzie to próba zinterpretowania kilku wysłuchanych snow z których powstaną kolaże i rysunki.

Agula Swoboda – malarka. Urodzona w 1974 roku w Katowicach. 
Absolwentka University of the West of England, Bower Ashton w Bristolu oraz w Byam Shaw School of Art – Saint Martin College of Art and Design w Londynie. Stypendystka UWE w Bristolu oraz Saint Martin College of Art and Design a także rocznej rezydencji Lancaster Foundation w Clitheroe. Kuratorka międzynarodowych rezydencji artystycznych „Incydenty/Incidents” realizowanych w Polsce, Czeskiej Republice, Norwegii oraz Wielkiej Brytanii. Współzałożycielka Galerii ”Szara” oraz Miejskiej Galerii Sztuki 12 w Cieszynie. Obecnie prowadzi i współtworzy Szkołę Sztuki i Myślenia w Cieszynie. Jej prace znajdują się w kolekcjach galeryjnych oraz prywatnych w Polsce i za granicą.

 

fotorelacja z wernisażu

 wystawa okiem artosztuce.blogspot.com