wystawy

MATKA, NIE MATKA – KAŻDA KOBIETA JEST BOSKA!

W dniach 5 – 31.10.2018 zapraszamy do Galerii Promocyjnej naszego Centrum na wystawę prac Anny Przybyło.

/

Pomysł na wystawę Matka, nie matka – każda kobieta jest boska! narodził się niedługo po mojej pierwszej córce. Inspiracją stał się podpis zdjęcia na profilu społeczno-kulturalnym — Tkliwi nihiliści opanowujący pozycję dystansu. Do realizacji projektu doszło jednak dopiero po narodzinach mojej drugiej córki. Tak więc od 2013 roku jestem w trakcie modelowania jednej, a od 2016, dwóch „niepowtarzalnych rzeźb”. 
W galerii pokazuję prace, które mówią z czym to się da mnie wiąże. Prezentowane obiekty mówią o przeżyciach, rozterkach oraz zmianach jakie w tym czasie zaszły. Jako medium wybrałam dobrze mi znaną tkaninę. Czystość i cisza przy pracy z tak lekkim materiałem okazały się w moim przypadku kluczowe. Wystawa jest też symbolicznym przejściem z jednego etapu w kolejny. Prace studenckie zostały rozebrane, a z powstałych elementów narodziły się nowe obiekty.

Anna Przybyło

 

fragment ekspozycji

 

Anna Przybyło / Urodzona w 1988 r. w Nisku. Artystka wizualna. W 2013 r. dyplom na wydziale rzeźby w pracowni prof. Józefa Murzyna na ASP w Krakowie. Stypendystka programu LLL Erasmus. W 2013 „Osobowość artystyczna roku” na wydziale rzeźby ASP w Krakowie. Uczestniczka wystaw w kraju i za granicą. Swoją artystyczną tożsamość starała się określić jeszcze w czasie studiów, wplatając delikatnie własną obecność w strukturę dzieła. Jej prace są nośnikami afirmacji kobiecości. Drzwiami do opowieści o ludzkich namiętnościach. Metaforycznymi obrazami emocji związanych z egzystencją. Tematem stają się wybrane symbole, sytuacje i postacie nieoczywiste. Charakterystyczny język formalny podkreśla autentyczność prac, przywołując tym samym skojarzenia z subtelnościami i delikatnością kobiecej natury.

 

fotorelacja z wernisażu

Artosztuce o wystawie Anny Przybyło