wystawy

POZA RZECZYWISTOŚCIĄ

W grudniu w Galerii Głównej CSW Solvay prezentujemy wystawę „Poza rzeczywistością”, autorstwa Józefiny Piotrowskiej-Szukalskiej. Wernisaż wystawy: 14.12. o godzinie 18.30

/

Prace artystki są wyzwaniem skierowanym w stronę świata dorosłych, świata skażonego praktycyzmem i użytkowością. 

W swoim malarstwie, grafice i ilustracji pozwala sobie w nieskrępowany niczym sposób przenosić na papier czy płótno indywidualną mitologię będącą zapisem jej myśli i uczuć.

Przez długi czas tworzyła lalki – postacie będące połączeniem świata ludzi, zwierząt i roślin – wychodzące poza ramy konwencjonalnego pojmowania przedmiotu lalki. Powstawały z nich aranżacje przestrzenne będące swoistym teatrem cieni, koloru i formy. Równolegle tworzyła ekspresyjne rysunki i ilustracje.

Od kilku lat maluje figuratywne obrazy w technice olejnej. Chęć wykroczenia poza tradycyjną ekspozycję prac stanowi jeden z ważniejszych problemów, które podejmuje pragnąc zbliżyć się do widza, aby wzbudzić w nim emocje i przenieść go w świat swojej wyobraźni.

 

Józefina Piotrowska-Szukalska / Urodzona w 1985 roku w Gorlicach. W latach 2006–2011 odbyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w pracowni profesora Henryka Cześnika. W roku 2011 otrzymała dyplom z malarstwa, z aneksem z ilustracji w pracowni profesor Jadwigi Okrassy. 

 

fotorelacja z wernisażu